KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12086347
nr 1208 6347
Bror Kronstrand
(1875-1950), Sverige
Oljemålning, Bror Kronstrand (1875-1950), signerad. Sverige. 1947, Flickporträtt. Olja på duk, 64x54
Bror Kronstrand, född 1875 i Mariestad, död i Stockholm 1950, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 oktober 2018
kl 20:02:32
100 kr
250 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Bror Kronstrand
Läs mer om Bror Kronstrand